تبلیغات
دنیای خودرو

.:. امروز :
   
 
آرشیو موضوعی
پیوندها
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
لیگ برتر والیبال
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
عکسهای هالیوودی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ویرانه ی دل
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
دنیای خودرو
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
خرید و فروش حواله خودرو
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
عکس--دانلود--موزیک
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ایستگاه دانایی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
بررسی مسائل سیاسی و فرهنگی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
بهترین سایت دانلود نرم افزار های روزدنیا
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
عشق آسمانی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ترفندستان
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
دنیای خودرو
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ترفند کامپیوتر
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
بهترین ترفند ها وآموزشها
امكانات
ابر برچسب ها
ب‌ام‌و , خودرو , چرخ , عکس ماشین , كمپانی , EFI , تصاویر خودرو , مرسدس اس ال , مرسدس , پورشه , مصرف , كیفیت , ماشین , لندروور , سیمکای آلمان , خبر خودرو , بی ام و , porsche , کمپانی پورشه , پورشه باکستر , کمپانی , خودروهای خارجی , فولكس‌واگن , خارجی , عکس , سواری , اسپرت , اس ال , چهارچرخ , آئودی ,

تبلیغاتدنیای‌خودرو: فکر می‌کنم دیدن صحنه‌هایی چون ماشینی که آتش هولناکی از اگزوز آن بیرون می‌آید و یا خودرویی که فقط بر روی دوچرخ عقب خود بیش از یك کیلومتر با سرعت 200 کیلومتر بر ساعت راه می‌رود و یا ماشین‌هایی که صفحه کیلومتر بسیار عجیب و نورانی دارند و برای 10 ثانیه می‌توانند سرعتشان را از 160 کیلومتر به 340 کیلومتر در ساعت برسانند برای ما که در قاره کهن زندگی می‌کنیم یا برای کسانی که در اروپا و آفریقا زندگی می‌کنند صحنه عجیب و خارق‌العاده‌ای باشد اما این وقایع امروزه برای مردم ایالت‌های مختلف آمریکا از آریزونا گرفته تا تگزاس و ویرجینیا نه تنها صحنه‌های عادی است بلکه به نوعی به تفریح و منبع درآمد تبدیل شده است .

فرنگی‌ها به چنین مراسمی که امروزه در آمریکا رسمیت خاصی به خود گرفته و دارای قاموس و قانون شده است Street Racing می‌گویند، مسابقاتی خیابانی در حوزه خودرو که حتماً صحنه‌های بسیار بی‌نظیری را برای تماشاگرانش خلق می‌کند و اگر شما هم دوست دارید برای یک شب شریک هیجانات این مردم و دوست‌داران مسابقات خودرو خیابانی شوید از شما دعوت می‌کنیم تا پایان این گزارش ما را همراهی کنید.

در ساعت 11:20 یک شب خوب پاییزی در ایالت ویرجینا و در اطراف خیابان «مک برایان» که در این ساعت کاملاً خلوت بود شلوغی‌های عجیب و غریب توجه‌ام را به خودش جلب کرد، به زعم اینکه اتفاقی افتاده و از روی فضولی به سمت تقاطع خیابان برایان با خیابان اصلی «نوادا» رفتم و صحنه‌ای که دیدم برای دقایقی مرا در جایم میخکوب کرد، در محوطه پارکینگ مانندی که در مقابل فروشگاه «ویکتور» قرار داشت تعداد زیادی ماشین‌های کورسی و بسیار زیبا جمع شده بودند؛ میتسوبیشی، فورد، جاگوار، کادیلاک، شورولت، فراری، هیوندای و حتی تویوتا که با رنگ‌های خاصی تزیین شده بودند و نورهای عجیبی از آنها ساطع می‌شد هیاهوی عجیبی در محل بود، مردم حاضر پول‌هایی را كه اکثراً 50 دلاری و 100 دلاری بود را به مرد سیاه‌پوست بلند قدی که کلاه لبه‌دار سفیدی را با کت کرم رنگش ست کرده بود و بلندگویی از نوع بلندگوی سبزی‌فروش‌های ما داشت تحویل می‌دادند متوجه شدم که داستان شرط‌بندی و مسابقه است در گوشه‌ای ایستادم تا نظاره‌گر باشم، از پسر جوانی که کنارم ایستاده بود پرسیدم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ جواب داد: خودروهایی که هیچ طبقه‌بندی از لحاظ وزن و قدرت ندارند باید مسیری 5 کیلومتری را تا آخر خیابان نوادا طی کنند و از علامتی که در آنجا قرار دارد دور بزنند و باز گردند، پسرک آنقدر هیجان داشت که نگذاشت بپرسم چرا به جای پیست در خیابان مسابقه می‌دهند.

یک ماشین میتسوبیشی، یک فورد و یک هیوندا در یک خط قرار گرفتند، در خیابانی که همین سه ماشین به زحمت در عرض همدیگر قرار می‌گرفتند اما هیچکدام از این ماشین‌ها معمولی نبودند از اگزوز هرسه آنها به جای دود آتش زبانه می‌کشید و صدای وحشتناکی داشتند؛ مرد سیاه‌پوست بلندگودار جلو آمد و جایزه برنده را 7 هزار دلار اعلام کرد؛ صدای سوت همه جا را گرفت و با ندای «GO» ماشین‌ها حرکت کردند، فکر کنم 10 ثانیه طول نکشید که ماشین‌ها از دیدمان محو شدند، می‌دانید مشکل اینجا بود که 3 چهارراه بر سر این مسیر بود که هیچ هماهنگی برای توقف خودروهای آنها نشده بود و اگر تصادفی می‌شد از بدشانسی دو طرف بود.

در مدت زمانی که خودروها از چشمان ما دور بودند هیچ اطلاعی از اینکه چه کسی جلوتر است وجود نداشت اما هنگام حرکت هیوندای سیویک جلوتر بود، چند دقیقه بیشتر طول نکشید که ماشین‌ها دیده شدند تقریباً هر سه در یک ردیف بودند یک‌چهارم راه بیشتر به پایان نمانده بود که آتشی از اگزوز میتسوبیشی زبانه کشید و دو چرخ جلوی آن به وضوح از روی زمین بلند شد و ماشین 200 متری از بقیه جلوتر افتاد و تا خط پایان نیز همین فاصله را حفظ کرد و عرقش خشک نشده و پیاده نشده از پنجره بازش 7 هزار دلار را نقداً دریافت کرد.

نامش «جک بوئر» بود، راننده برنده را می‌گویم پس از خوش و بش با دوستانش کناری ایستاد و کاپوت ماشینش را بالا زد. نزدیک‌تر شدم و خودم را معرفی کردم و گفتم که ماشین زیبایی دارد، سر صحبت باز شد، از سن و سال و حرفه‌اش پرسیدم. گفت: 27 سال دارد و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی مکانیک دانشگاه تگزاس است و در شرکت تولید لوازم ترمزهای ABS کار می‌کند، فهمیدم که این ریسک ها فقط مربوط به بیکارها نیست او گفت که ماهی یک بار در این مسابقات شرکت می‌کند و در مدت 2 سالی که این کار را شروع کرده فقط 3 بار برنده شده است.

از قانونی و یا غیرقانونی‌بودن کارش پرسیدم. گفت که این کارشان کاملاً غیرقانونی است و فقط یک بار در سال به صورت قانونی و با مشارکت پلیس در یک از ایالت‌ها و در شاخه‌های مختلف برگزار می‌شود اما لذت غیرقانونی‌بودنش بیشتر است!

گفتم اما خطرات کار چی؟ نه بیمه‌ای، نه ایمنی پس جان بقیه مردم چی؟

گفت: مردم این منطقه به این شرایط عادت کرده‌اند و می‌دانند که در فاصله ساعت 12 تا یك شب نباید در این مسیرها تردد کنند اما اگر غریبه بیاید دیگر کاری نمی‌توان کرد مثل سال پیش که «بیل مک» در تصادف با یک کامیونت کشته شد البته اگه پلیس پیدایش بشه هر کدام از ما حتماً یك سال آب خنک می‌خوریم.

از موتور ماشینش مشخص بود که چیزی بیشتر از یک موتور معمولی است راجع به موتورش پرسیدم و اینکه چطور دوچرخ جلوی ماشینش را از زمین بلند می کند ؟

گفت: خوب کاملاً مشخص است که این یک موتور معمولی نیست و کار زیادی بر روی آن شده است این یک لانسر ساخت سال 2005 است که 20 هزار دلار قیمت دارد اما من چیزی حدود 36 هزار دلار برای موتورش سرمایه‌گذاری کرده‌ام؛ فیول اینجکشن، موتور توروبی مکمل، سیستم ضدحریق، پیستون‌های گشاد شده، محفظه سوخت تقویت شده، صفحه کیلومتر هوشمند و گیربکس حرفه‌ای چیزهایی هستند که بر روی این ماشین سوار شده‌اند و اگر شما آتشی در اگزوز می‌بینید و یا می‌بینید که دوچرخ ماشین از زمین بلند شده کار همین سیستم تزریق سوخت است که در چند صدم ثانیه حجم زیادی از بنزین را وارد محفظه سوخت می‌کند.

از او پرسیدم هنگامی که داشت به خط پایان نزدیک می‌شد شتابی مخصوص گرفت چقدر سرعت داشت؟

جواب داد: دقیقاً خاطرم نیست اما باید حدود 320 تا 345 كیلومتر سرعت می‌داشتم که چرخ‌های جلو از زمین کنده شد.

پدال‌هایی از جنس طلا، نقره و برنز

پس از این گپ دوستانه، فراری قرمز رنگ مدل 344 سال 1998خارق‌العاده‌ای که به رنگ‌های زرد و آبی که آتش را در ذهن تداعی می‌کرد منقوش شده بود توجه‌ام را به خودش جلب کرد، دستگیره سمت راننده‌اش طلاکوب شده بود «متعلق به کریس کلیتز همیشه قهرمان.» مرد 40 یا 45 ساله کنارش ایستاده بود و در حالی که به ماشین تکیه داده بود و دستش را روی سقف ماشین گذاشته بود متفکرانه سیگار می‌کشید.

گفتم همیشه قهرمان شمایید؟

گفت: معلومه که غریبه‌ای، این ایالت همیشه یك قهرمان داره که اون هم منم.

چرا امروز مسابقه ندادید؟

من سال‌هاست که عرصه رو برای جوان‌ترها تنگ نمی‌کنم، 10 سال تمام قهرمان بودم فکر می‌کنم کافی باشه.

نگاهی به ماشینش انداختم آپشن‌هایی که داشت، تیونینگی که کرده بود و لوازم داخل ماشینش بی‌نظیر بود، گفت اگه دوست دارم می‌توانم درش رو باز کنم، گویا منتظر شنیدن این کلام بودم بلافاصله در را باز کردم و با دنیایی از تجهیزات و کلید و آپشن مواجه شدم.

اولین سوالی که به ذهنم رسید و پرسیدم این بود که چقدر برای ماشینش خرج کرده؟

گفت که تا به حال دقیقاً حساب نکرده اما مطمئن است که این مبلغ بیش از 22، 23 هزار دلار است.

یک فرمان بسیار عجیب و غریب، صفحه کیلومتری که عقربه‌های آن از باگت‌های گران‌بهایی که بر روی جواهرات می‌زنند پوشیده بود، سیستم GPRS که در‌LCD پانزده اینچی بر روی داشبورد تعبیه شده بود، سر دنده‌ای شبیه جمجمه از جنس نقره، پدال گازی که جنسش از طلای 18 عیار بود، پدال ترمزی که از برنز بود و پدال کلاچی که از نقره خالص بود از جمله چیزهایی بودند که این فراری را زیبا نشان می‌دادند.

‌پرسیدم که چرا از طلا، نقره و برنز برای پدال‌هایش استفاده کرده؟

پاسخ داد: در روزگاری که مسابقه می‌دادم جنس طلای پدال گاز قدرت خاصی به وجودم می‌داد و احساس خوبی داشتم، اعتماد به نفسم را تقویت می‌کرد اما کلاچ نقره‌ای به خاطر این است که پس از پدال گاز برای برنده شدن کلاچ بسیار مهم است و لیاقت نقره بودن را دارد.

او می‌گفت مجموع جوایزی که در طول 10 ساله برنده شده شاید به میلیون ها دلار برسد اما برابر با همین میزان را نیز خرج ماشینش کرده و در تمام این مدت این ماشین بهترین دوستش بوده.

سوال کردم که آیا در طول این مدت گیر پلیس هم افتاده؟

گفت دو بار توسط پلیس دستگیر شده و زندان هم رفته، اوایل پلیس با این قضیه خیلی مشکل داشت اما پس از آنکه قوانینی در بعضی از ایالت‌ها برای این مسابقات تصویب شد پلیس هم از حساسیتش کم کرداما لذت این کار به این است که پلیس بر رویش حساس باشد و وقتی پاتک می‌زند با سرعت زیاد فرار کنی.

مسابقات خیابانی با وحشی‌ترین ماشین‌ها

جان فرانسو نیز صاحب یکی از زیباترین و وحشی‌ترین ماشین‌های این ریسینگ‌هاست او راننده همان هیوندای سویک است که با بدشانسی و شاید هم کم تجربگی 7 هزار دلار را به جک بوئر واگذار کرد و خودش دوم شد. او هم ماشین سیاه رنگ بی‌نظیری دارد که به قول خودش 7، 8 هزار دلار برای مسابقه‌ ای شدنش خرج کرده است او مردی 32 ساله است که بیش از 7 سال است به مسابقه خیابانی می‌پردازد و هنگامی که از او در مورد تلخ‌ترین باختش پرسیدم گفت: در سال 2004 جاگوار زیبایی داشتم که برای دو سال در مسابقات سرعتی رسمی ایالتی با هم اول شده بودیم در همان سال به خاطر جوانی و لج‌بازی با عده‌ای دیگر با فوردی قرار کورس گذاشتیم جایزه برنده ماشین طرف مقابل بود و من در این مسابقه احمقانه فقط به خاطر چندصدم ثانیه جاگوار زیبایم را تقدیم شورولت سواری که اصلاً نمی‌شناختمش کردم و مطمئن هستم دردناکی این اتفاق تا روز مرگ با من خواهد بود.

او می‌گوید که کاری جز این ندارد و مسابقات خیابانی منبع درآمدش است و از کارش نیز بسیار راضی است، برای مسابقات به ایالت‌ها و شهر‌های دیگر نیز سفر می‌کند و با این کار روزگار می‌گذراند.

تعداد این ماشین‌بازهای حرفه‌ای در آمریکا کم نیست و هر ساله بیش از 5/1 میلیون نفر از آنها در یکی از شهرهای این قاره پهناور جمع می‌شوند و برای یک هفته مسابقات خود را بر پا می‌کنند. این مسابقات شاخه‌های گوناگونی دارد که پیست‌های کم مسافت، خط انداختن و دورزدن با ترمز دستی، حرکت بر روی دو چرخ عقب، کالسکه‌زدن و پرش درجا با ماشین‌ها از جمله این موارد است.تقریباً از سال 1990 و از زمانی که ماشین‌های پرشتاب بازار بیشتری پیدا کرد و مهندسان خودروسازی توانستند مکمل‌هایی برای سرعت هرچه بیشتر خودروها ابداع کنند این مسابقات رونق بیشتری گرفت و طرفداران زیادی حتی در بین مردم پیدا کرد. در اول کار این مسابقات در میان دسته‌های مختلف جوانان برپا می‌شد و هدف آن هم فقط پول بود اما اکنون شرارت و پول در رده‌های آخر قرار گرفته‌اند و جای خود را به تفریح و علاقه داده‌اند اگر چه این تفرح و علاقه در بعضی از موارد هم به قیمت جان شرکت‌کنندگان تمام می‌شود و در اثر چپ کردن و یا انفجار موتور در سرعت‌های بالا جوانان زیادی کشته می‌شوند اما هر روز که می‌‌گذرد و تکنولوژی‌های نوتری به کمک دوستداران این کار می‌آید ریسینگ‌های خیابانی هم رونق بیشتری می‌گیرد.

منبع: دنیای خودرو

مطالب گذشته

واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا در گرو تعیین گروه
فیات دو هفته خودرو تولید نمی كند
فروش هشت مدل از محصولات تویوتا در امریکا ممنوع شد
تولید هشت هزار دستگاه سمند در سایت ونزوئلا
مروری بر فروش و پیش فروش ویژه سایپا دیزل به مناسبت دهه فجر
Nissan GT-R
مدیر عامل جدید جنرال موتورز
افزایش 43 درصدی مراجعه کنندگان به مراکز معاینه فنی خودروها
تغییر تاریخ مسابقات اتومبیلرانی سرعت ایران
برنامه تویوتا برای افزایش میزان فروش
حضور فعال زامیاد در نمایشگاه خودرو اصفهان
فولادگر: نمایشگاه اصفهان آوردگاه صنعت خودروسازی
بازدید رئیس جمهور موریتانی از ایران خودرو
جدیدترین قیمت خودرو سواری در بازار (سری 1)
ارزیابی امدادخودرو سایپا برای دریافت جایزه تعالی سازمانی
تغییر چهره لامبورگینی مورسیه لاگو
درخواست موریتانی برای خرید 750 خودرو از ایران خودرو (خبر خودرو ؛ ایران خودرو)
اعضای گروه تخصصی خودرو منصوب شدند (خبر خودرو)
«آلتیما» در تقابل با «بنز C350» (خواندنی از دنیای خودرو)
تعمیر رایگان خودروهای معیوب تویوتا (خبر خودرو)
وانت شوکای زامیاد مجهز به سیستم فرمان هیدرولیک شد (خبر خودرو)
عکس های اتومبیل Mercedes Benz CL-Class W216 محصول 2008 (تصاویر خودرو)
2010 Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir (تصاویر خودرو)
جدال لامبورگینی رونتون 2008 با جت جنگنده تورنادو ! (فنی مهندسی ؛ خواندنی)
برترین موتورهای سال 2010 (خواندنی ؛ فنی مهندسی)
مصاحبه با نیما شاهرخ‌شاهی ؛شوماخر یا فراری؟ مساله‌ این است (خواندنی از دنیای خودر)
مرسدس بنز مک لارن SLR 722 GT (فنی مهندسی)
مزدا 3 ایران
هیوندای سانتافه جی ال اس 2007
هیوندای آزرا

Google Pagerank m�r�s, keresooptimaliz�l�s آرشیو ماهانه
بهمن 1388
دی 1388
نظر سنجی
+ کدوم تیم طرفدار بیشتری داره ؟
-
-
-
-
آمار كلی وبلاگ
نویسندگان morteza

آمار وبلاگ بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه :
بازدید های ماه قبل :
کل بازدید ها :
تعداد کل مطالب :

اطلاعات بیشتر
صفحات جانبی
[cb:extrapage_title],

Copy Right 2010
Theme Design By Bia2Clip.Org Group Designer