تبلیغات
دنیای خودرو

.:. امروز :
   
 
آرشیو موضوعی
پیوندها
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
لیگ برتر والیبال
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
عکسهای هالیوودی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ویرانه ی دل
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
دنیای خودرو
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
خرید و فروش حواله خودرو
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
عکس--دانلود--موزیک
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ایستگاه دانایی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
بررسی مسائل سیاسی و فرهنگی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
بهترین سایت دانلود نرم افزار های روزدنیا
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
عشق آسمانی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ترفندستان
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
دنیای خودرو
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ترفند کامپیوتر
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
بهترین ترفند ها وآموزشها
امكانات
ابر برچسب ها
فولكس‌واگن , عکس ماشین , سواری , خارجی , کمپانی , مرسدس , مصرف , EFI , آئودی , بی ام و , ماشین , اسپرت , لندروور , كیفیت , پورشه , اس ال , porsche , چرخ , چهارچرخ , خبر خودرو , خودرو , کمپانی پورشه , كمپانی , تصاویر خودرو , عکس , مرسدس اس ال , پورشه باکستر , سیمکای آلمان , خودروهای خارجی , ب‌ام‌و ,

تبلیغات 

دنیای‌خودروـ امیرهادی انواری: ساعت 2 بامداد یك جمعه خوب، صدای دزدگیر ماشینی كه جلوی در منزل داخل یك كوچه بن‌بست پارك شده بلند ‌می‌شود .

صاحب ماشین سریع به جلوی منزل ‌می‌رود تا صدای دزدگیر را قطع كند. نگاهی به اطراف ماشین: كسی كنار ماشین نیست، حتماً گربه روی سقف پریده! به تختخواب بر‌می‌گردد، هنوز پلك‌ها سنگین نشده كه دوباره صدای دزدگیر بلند ‌می‌شود.

دوباره به در منزل ‌می‌رود و آژیر دزدگیر را كه ساكنین محله را هم ناراحت كرده خاموش ‌می‌كند. باز هم به تختخواب بر‌می‌گردد، چند دقیقه نگذشته كه دوباره صدای دزدگیر بلند ‌می‌شود، این بار اعضای خانواده هم از دست دزدگیر او حسابی عصبانی هستند.

كنار ماشین ‌می‌رود، یك بازبینی اساسی، از سر تا انتهای كوچه هیچكس نیست. كنار ماشین هم كسی نایستاده، حتی در حال بازبینی اطراف ماشین و وقتی كه كنار ماشین هم ایستاده صدای دزدگیر در ‌می‌آید، محض رضای خدا كمی ‌به فكر همسایه‌‌ها‌ باید بود، ساعت 2 نصفه شب جمعه همسایه‌‌ها‌ استراحت ‌می‌كنند. حتماً دزدگیر خراب شده.

این بار راه را برای هرگونه مزاحمت دزدگیر ‌می‌بندد، دزدگیر را خاموش ‌می‌كند و با خیال راحت به تختخواب و كنار اعضای خانواده بر‌می‌گردد. همین موقع است كه دزدی كه زیر ماشین خوابیده بود و مدام با مشت به كف ماشین می‌زد از مخفیگاه خود بیرون ‌می‌آید، شیشه ماشین را بی‌صدا ‌می‌شكند و داخل ماشین را به طور كاملاً حرفه‌ای خالی ‌می‌كند، تازه اگر صاحب ماشین كه حالا راحت خوابیده خوش‌شانس باشد و دزد اهل بردن خود ماشین نباشد. این هم یكی از شگردهای دزدهاست. این گزارش را بخوانید. تا از دیگر روش های دزدی این دزدان ناقلا آگاه شوید

شب است، كوچه هم خلوت است

دنیای صاحب مال و دزد‌‌ها‌، همیشه در نبرد بی‌پایان شگرد و ضدشگرد گذشته است دزدها هر بار كه یكی از شگرد‌‌ها‌یشان كشف شد به سراغ شگرد دیگر رفتند و البته صاحبان مال هم بیكار ننشستند و اقدا‌می‌ برای جلوگیری از آن انجام دادند. دزدهای امروزی دیگر همگی مثل زورو نقاب نمی‌‌زنند، شب‌‌ها‌ از خانه بیرون نمی‌روند و همگی معتاد نیستند.

آنها مثل مردم عادی لباس ‌می‌پوشند و ساعت كاری خود را به تمام 24 ساعت تعمیم داده‌اند. بر همین اساس دیگر فقط شب‌‌ها‌ نباید منتظر دزدها باشید، هر چند به طور سنتی خلوت شب‌‌ها‌ی مهتابی مامن خوبی را برای حضور دزد ایجاد ‌می‌كند. اما آنها ساعت 12 ظهر هم هستند.

برای دزدیدن یك ماشین راه‌‌ها‌ی متفاوتی وجود دارد، اما پیش از هر چیز باید هدف دزد مشخص شود. اینكه آیا دزد ماجرا قصد دزدیدن خود ماشین را دارد و یا ‌می‌خواهد فقط محتویات داخل آن را تخلیه كند. در بسیاری از موارد سرقت باند و پخش و وسایل صوتی داخل بعضی از ماشین‌‌ها‌ از دزدیدن مثلاً یك پراید با صرفه‌تر است.

به گفته یكی از دزدهای پایتخت، اگر پروسه یك سرقت را درصد‌بندی كنید، تنها 10‌درصد ماجرا دزدیدن یك خودرو است، 90‌درصد این پروسه مربوط به فروش یك جنس سرقتی است. این قسمت با ارتباط‌‌ها‌ی دزد، و شناخته شده‌بودن او در بین صنف خودشان به دست ‌می‌آید. یك دزد باید بداند چه چیزی ‌می‌دزدد، كجا ‌می‌تواند آن را به فروش برساند و چگونه بعضی از دزدهای ناشی به هر در بازی ‌می‌روند، اما دزد‌‌ها‌ی با سابقه چیزی كه ‌می‌خواهند بدزدند را ‌می‌شناسند. به قول معروف این دزد ناشی است كه به كاهدان ‌می‌زند.

اما بعد از مشخص‌شدن چیزی كه قرار است به سرقت برود، مرحله بعدی شناسایی راه‌‌ها‌ی رسیدن به آن است. اگر قرار بر سرقت محتویات داخل ماشین باشد، كسی به خود زحمت باز كردن در و… را نمی‌دهد.

دو حالت وجود دارد، یا صاحب ماشین از وسیله خود دور است، برای مثال خودرو خود را جایی قبل از محدوده طرح ترافیك پارك كرده و برای آسایش حال ساكنین آن محله آژیر دزدگیر را هم خاموش كرده. این دقیقاً مثل یك نقطه آماده برای دزد‌‌ها‌ست. شیشه خودرو را ‌می‌كشند، هر چه ‌می‌خواهند را برمی‌دارند و می‌‌روند. البته دزد با شرافت بیشتر هم پیدا ‌می‌شود كه برای اینكه یكی دیگر از همكارانشان بیشتر به صاحب خودرو لطمه وارد نكند، با كمی ‌صرف وقت بیشتر در خودرو را باز كند و بعد از تخلیه وسایل خودرو آن را دوباره ببندد.

شكستن شیشه به خاطر سر و صدا و جلب توجه در محل‌‌ها‌ی پر رفت و آمد كاربرد چندانی ندارد، اگر خودرو پژو یا پیکان یا پراید باشد، كه با یك پیچ‌گوشتی ،درش به سهولت باز ‌می‌شود و احتیاجی به شكستن شیشه هم وجود ندارد، در غیر این صورت هم هیچ دزدی (حتی ناشی‌ترین آنها) در یك مسیر پر‌رفت‌و‌آمد شیشه نمی‌‌شكند. فقط مواظب باشید كه در روزهای گرم تابستان شیشه‌‌ها‌ را كاملاً بالا بكشید و برای به سرقت نرفتن وسایل داخل ماشین‌تان، گرمای هوا را تحمل كنید. كوچه‌‌ها‌ی بن‌بست (كه رفت و آمد در آنها كمتر هستند) حاشیه محدوده طرح ترافیك، اطراف شهر، خودروهایی كه به پیك‌نیك رفته‌اند و… لقمه‌‌ها‌ی آماده تناول دزد‌‌ها‌ هستند. به طور كلی هر جا كه رفت‌و‌آمد كمتر باشد، دزد بیشتر است.

اما نباید فریب خورد، جاهایی كه رفت‌و‌آمد زیاد هم هست دزد‌‌ها‌ هم هستند. راننده به هوای آنكه در جای شلوغی ماشین خود را پارك كرده است، در یا شیشه ماشین را باز ‌می‌گذارد تا برای خرید به سوپرماركت برود. در همین زمان دزد محله‌‌ها‌ی پرجمعیت كه باید سرعت عمل بیشتر هم داشته باشد، تا بازگشت صاحب خودرو، ماشین را خالی كرده! در این شرایط از كیف زنانه، هدیه‌ای كه برای دوستتان خریدید تا وسایل تزیین داخل ماشین شما، همگی مورد توجه دزدها قرار ‌می‌گیرند.

همان‌قدر شما، همان‌قدر دزد

اما وقتی كه قرار باشد دزد یك ماشین را بدزدد، دیگر دزدگیر نقش چندانی ایفا نمی‌‌كند. اساس ماجرا هم همین است، قرار نیست دزدگیر از به سرقت رفتن خودرو شما جلوگیری كند. دزدگیر برای حفاظت از وسایل داخل ماشین نصب ‌می‌شود.

حالا باید به سراغ دزدگیر‌ها‌ی سنتی رفت. «قفل» دشمن كلاسیك دزد است. اما چه قفلی؟ دزد‌‌ها‌ اعتقاد دارند: «دزد اگر دزد باشد، یا وارد ماشین نمی‌‌شود، یا اگر هدف را نشان كرد ماشین را ‌می‌برد» به زبان ساده یعنی هر جا قفلی هست كلیدی هم هست. تمام جنگ و جدل دزد‌‌ها‌ و صاحبان ماشین‌‌ها‌ سر زمان باز كردن قفل است.

بالاخره یك دزد پیدا ‌می‌شود كه قفل‌‌ها‌ را باز كند. این بستگی به مهارت دزد دارد. جای خوشحالی است كه همه دزدها ماهر نیستند. اینجا بحث انتخاب مطرح ‌می‌شود.

در یك خیابان تعدادی ماشین در پارك هستند. خودرویی كه اولاً زیاد شاخص نیست (مثل ماشین‌‌ها‌ی خارجی كه فروش و اوراقشان دردسر دارد) و تعداد زیادی از آن در جامعه وجود دارد (خودروهایی مثل: پیكان، پراید، پ‍ژو) و دوماً قفل پدال ندارد. در جای مناسبی پارك شده یعنی رفت‌وآمد زیاد نیست. ترجیحاً در سمت چپ خیابان طوری كه طرف راننده آن كنار جوی آب قرار دارد (كه سارق بتواند وارد جوب آب شود و جلب توجه كمتری كند) و صدالبته كنار شمشاد‌‌ها‌ی بلند پارك شده باشد بهترین گزینه است.

قفل‌‌ها‌ی پدال سنتی، خصوصاً وقتی كه قفل آن به طرف دنده بسته شود و مغزی آن به طرف داخل باشد كابوس دزد‌‌ها‌ است. كابوس بعدی با یك درجه تخفیف قفل‌‌ها‌ی پدال مدرن(گیوتینی) هستند و در مقام آخر قفل‌‌ها‌ی عصایی قرار دارند.

ساده است: هر اندازه شما برای بستن قفل زمان مصرف كنید، دزد هم همان اندازه (به نسبت یك به ده) برای باز كردن آن زمان صرف ‌می‌كند. وسایل ایمنی جدید و مدرن، انواع اسپرت و زینت قفل‌‌ها‌ی عصایی و گیوتینی و… با كلاس‌تر از قفل پدال‌‌ها‌ی قدیمی ‌هستند كه برای بستن‌شان باید زانوهایتان را روی آسفالت كثیف خیابان بگذارید و احتمالاً شلوارتان هم كثیف شود. اما احتیاط كنید.

یك پودر ماشین لباسشویی و نهایتاً یك شلوار جین خیلی كم ارزش‌تر از وسیله نقلیه شماست.

بعضی‌ها قفل‌‌ها‌ی عصایی كه اصلاً نیاز به بازكردن هم ندارند. نوعی ماده كه در بین دزدها به (اسید) مشهور است تازگی‌‌ها‌ وارد بازار دزد‌‌ها‌ شده كه با ریخته شدن روی مغزی قفل‌‌ها‌ی عصایی و یا بقیه قفل‌‌ها‌ برنج مغزی را به سرعت از بین ‌می‌برد و به سهولت قفل باز ‌می‌شود. بعد از آن هم بحث مهارت وجود ندارد. وصل‌كردن دو سیم به هم و روشن شدن خودرو ….

باز هم Made in china

واردكننده‌‌ها‌یی كه فقط به سود خود فكر ‌می‌كنند سفارش ساخت دزدگیرهایی با شكل و شمایل جذاب و بسته‌بندی‌‌ها‌ی قشنگ را به چین ‌می‌دهند. چین هم كه در ساخت این طور وسایل ارزان‌قیمت و خوش ظاهر یدطولایی دارد. بنابراین دزدگیرهای چینی بی‌نام و نشان با انواع نام‌‌ها‌ی عجیب و غریب وارد بازار ایران شدند و به دلیل نبود نظارت صحیح بازار را تصاحب كردند.

حالا شما هستید و ماشین صفرتان كه از كارخانه تحویل گرفتید. روی پیشخوان نصاب دزدگیر ریموت كنترل‌‌ها‌ی دزدگیرها چیده شدند. این تنها چیزی است كه موقع رفتن به كافی‌شاپ روی میز از دزدگیر شما دیده است. ترجیح ‌می‌دهید قشنگ‌تر باشد. خوش ظاهر است و تازه قیمتش هم مناسب. پس به نصاب ‌می‌گویید همین را ‌می‌خواهید. نصاب هم زیاد كاری ندارد شما چه چیزی انتخاب كردید. دزدگیر را نصب ‌می‌كند. روی سیستم برق ماشین شما... حالا دزدگیر چینی با ریموت كنترل قشنگ در یك جاده بین شهری شما را ‌می‌گذارد. اینجا ریموت كنترل قشنگ و خاص دزدگیرتان به درد نمی‌‌خورد. ماشین شما بین جاده باقی مانده، با دزدگیری كه روی سیستم برق نصب شده و نمی‌‌گذارد ماشین روشن شود. دائم صدای آژیر بلند ‌می‌شود و ماشین استارت نمی‌‌خورد.

این ریموت‌‌ها‌ی ژیگول

سعی كنید موقع نشستن در كافی‌شاپ دزدگیرتان را در جیب‌تان بگذارید و یا برای تامین زیبایی از یك جای‌ سوییچی زیبا استفاده كنید. باور كنید این از ماندن در جاده بهتر است.

توصیه بعدی نصاب‌‌ها‌ دزدگیر این است كه ریموت كنترلتان را موقع گذاشتن خودرو در تعمیرگاه به دست تعمیركار ندهید. البته این به معنی توهین به این قشر زحمت‌كش نیست، ولی كار از محكم كاری عیب نمی‌‌كند. ریموت كنترل هم مثل كلید قابل كپی است، كسی كه ریموت كنترل شما را در دست دارد ‌می‌تواند آن را در كمتر از 10 دقیقه كپی كند.

برای نصب دزدگیر ترجیحاً به نمایندگی‌‌ها‌ی مجاز فروش بعضی از برندهای دزدگیر مراجعه كنید، در غیر این صورت به یك نصاب در جایی دور از منطقه زندگی‌تان مراجعه كنید. نصاب دزدگیر كسی است كه ‌می‌داند چه سیستمی ‌روی خودرو شما نصب كرده است.

همه این موارد را كه رعایت كردید، هیچ وقت تصور نكنید كه دزدگیر داشتن یعنی ایمن‌بودن از سرقت، دزدگیر خود را هیچ‌وقت در حالت بدون آژیر قرار ندهید، وقتی قصد ورود به محدوده طرح ترافیك را دارید فقط 500 تومان هزینه پاركینگ بدهید، به نظر بهتر از به سرقت رفتن پخش 100 هزار تومانی‌ات است و البته شكسته‌شدن شیشه ماشین‌تان.

برای جلوگیری از سرقت خود ماشین هیچ وقت فكر نكنید حتی بهترین دزدگیرها ‌می‌توانند از آن در مقابل سرقت محافظت كنند. چشم و هم چشمی را كنار بگذارید، زانویتان را به زمین بزنید و ماشین‌تان را با قفل پدال سنتی و قدیمی ‌قفل كنید. خودرویتان را هم كنار شمشاد‌‌ها‌ی بلند، كوچه‌‌ها‌ی خلوت و جوی آب پارك نكنید.

اما باز هم از شانس غافل نباشید و امیدوار باشید كه چشم دزد ماشین شما را نگرفته. چون اگر گرفته باشد: مطمئنا برای هر قفل کلیدی هست.

مطالب گذشته

واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا در گرو تعیین گروه
فیات دو هفته خودرو تولید نمی كند
فروش هشت مدل از محصولات تویوتا در امریکا ممنوع شد
تولید هشت هزار دستگاه سمند در سایت ونزوئلا
مروری بر فروش و پیش فروش ویژه سایپا دیزل به مناسبت دهه فجر
Nissan GT-R
مدیر عامل جدید جنرال موتورز
افزایش 43 درصدی مراجعه کنندگان به مراکز معاینه فنی خودروها
تغییر تاریخ مسابقات اتومبیلرانی سرعت ایران
برنامه تویوتا برای افزایش میزان فروش
حضور فعال زامیاد در نمایشگاه خودرو اصفهان
فولادگر: نمایشگاه اصفهان آوردگاه صنعت خودروسازی
بازدید رئیس جمهور موریتانی از ایران خودرو
جدیدترین قیمت خودرو سواری در بازار (سری 1)
ارزیابی امدادخودرو سایپا برای دریافت جایزه تعالی سازمانی
تغییر چهره لامبورگینی مورسیه لاگو
درخواست موریتانی برای خرید 750 خودرو از ایران خودرو (خبر خودرو ؛ ایران خودرو)
اعضای گروه تخصصی خودرو منصوب شدند (خبر خودرو)
«آلتیما» در تقابل با «بنز C350» (خواندنی از دنیای خودرو)
تعمیر رایگان خودروهای معیوب تویوتا (خبر خودرو)
وانت شوکای زامیاد مجهز به سیستم فرمان هیدرولیک شد (خبر خودرو)
عکس های اتومبیل Mercedes Benz CL-Class W216 محصول 2008 (تصاویر خودرو)
2010 Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir (تصاویر خودرو)
جدال لامبورگینی رونتون 2008 با جت جنگنده تورنادو ! (فنی مهندسی ؛ خواندنی)
برترین موتورهای سال 2010 (خواندنی ؛ فنی مهندسی)
مصاحبه با نیما شاهرخ‌شاهی ؛شوماخر یا فراری؟ مساله‌ این است (خواندنی از دنیای خودر)
مرسدس بنز مک لارن SLR 722 GT (فنی مهندسی)
مزدا 3 ایران
هیوندای سانتافه جی ال اس 2007
هیوندای آزرا

Google Pagerank m�r�s, keresooptimaliz�l�s آرشیو ماهانه
بهمن 1388
دی 1388
نظر سنجی
+ کدوم تیم طرفدار بیشتری داره ؟
-
-
-
-
آمار كلی وبلاگ
نویسندگان morteza

آمار وبلاگ بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه :
بازدید های ماه قبل :
کل بازدید ها :
تعداد کل مطالب :

اطلاعات بیشتر
صفحات جانبی
[cb:extrapage_title],

Copy Right 2010
Theme Design By Bia2Clip.Org Group Designer