تبلیغات
دنیای خودرو

.:. امروز :
   
 
آرشیو موضوعی
پیوندها
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
لیگ برتر والیبال
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
عکسهای هالیوودی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ویرانه ی دل
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
دنیای خودرو
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
خرید و فروش حواله خودرو
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
عکس--دانلود--موزیک
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ایستگاه دانایی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
بررسی مسائل سیاسی و فرهنگی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
بهترین سایت دانلود نرم افزار های روزدنیا
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
عشق آسمانی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ترفندستان
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
دنیای خودرو
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ترفند کامپیوتر
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
بهترین ترفند ها وآموزشها
امكانات
ابر برچسب ها
مصرف , کمپانی پورشه , كیفیت , اس ال , چرخ , خبر خودرو , فولكس‌واگن , porsche , سیمکای آلمان , ماشین , مرسدس اس ال , كمپانی , بی ام و , عکس , چهارچرخ , ب‌ام‌و , خودرو , پورشه باکستر , مرسدس , عکس ماشین , EFI , لندروور , خارجی , سواری , پورشه , آئودی , کمپانی , تصاویر خودرو , اسپرت , خودروهای خارجی ,

تبلیغاتبا کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطلب بدهید . Bookmark and Share
خودروهایی كه آدم می‌كشند (خواندنی از دنیای خودرو)
موضوع مطلب : خواندنی از دنیای خودرو  ،


دنیای‌خودرو- فرورتیش رضوانیه: چهارشنبه شب  شدت یافتن بارش برف در ساعت 22:30 باعث تصادف صدها اتومبیل در تهران شد. از آنجا كه بیشتر این تصادف‌ها بر اثر لغزنده شدن ناگهانی سطح اتوبان‌ها و خیابان‌ها و برخورد اتومبیل‌ها با موانعی مانند گارد ریل بود، تنها درصد كمی از آنها به پلیس گزارش شد. تاكنون بارها گزارش‌های متعددی درباره علت‌های رخ‌دادن سوانح رانندگی در ایران منتشر شده است.عدم توانایی راننده‌ها در شرایط نامساعد جوی، یكی از دلایل ایجاد ترافیك هنگام بارش برف یا باران در تهران است. متقاضیان اخذ گواهینامه، معمولاً در بهترین شرایط جوی تعلیم می‌بینند و امتحان می‌دهند. در نتیجه دور از انتظار نیست اگر روزی بسیاری از آنها هنگامی كه در خیابان یا حتی جاده رانندگی می‌كنند، با نخستین تجربه رانندگی در باران مواجه شوند. رانندگی در هنگام شب نیز تجربه‌ای است كه بسیاری از راننده‌های جدید با آن آشنایی ندارند. اما چرا ما ایرانی‌ها اینقدر تصادف می‌كنیم؟

در اتومبیل‌تان نشسته‌اید و در اتوبان رانندگی می‌كنید. یك وانت كه مقابل‌تان در حركت است، ناگهان سرعتش را كم می‌كند. شما پدال ترمز را فشار می‌دهید اما عمل نمی‌كند. اتومبیلتان با پشت وانت برخورد می‌كند، به طرف حاشیه اتوبان كشیده می‌شود و پس از برخورد با گارد ریل، واژگون می‌شود.

سرعت شما و فاصله‌تان از اتومبیل جلویی مجاز بود و به موقع عكس‌العمل نشان دادید، اما دیسك ترمز جدیدی كه روز قبل آن را نصب كرده بودید، تقلبی بود و وقتی عمل نكرد باعث رخ دادن حادثه شد. مطمئن هستید كه خانواده، دوستان و آشنایان به علت تصادف پی خواهند برد و فروشنده قطعه تقلبی به سزای اعمالش خواهد رسید.

در روز خاكسپاری، با دقت در میان افرادی كه در مراسم‌‌تان شركت كرده‌اند می‌گردید. از هر گوشه‌ای صدای زمزمه حاضران شنیده می‌شود:

- همیشه تند می‌رفت. به حرف كسی هم گوش نمی‌كرد. كله‌شق بود.

- بیشتر تصادف‌ها به خاطر همین تند رفتن است.

- نمی‌شد كنارش بنشینی. خیلی بد رانندگی می‌كرد.

- حتما می‌خواسته لایی بكشد، زده به گارد ریل.

- من امروز صبح پاركینگ بودم. چیزی از ماشینش نمانده.

در كشورهای پیشرفته در صورتی كه یك سانحه رانندگی با فوت یا حتی وارد آمدن جراحات شدید به یك شهروند همراه باشد، صحنه وقوع تصادف توسط پلیس حفاظت می‌شود. پس از حضور قاضی كشیك جنایی و تكمیل تحقیقات محل وقوع سانحه، اتومبیل‌های آسیب‌دیده به پاركینگ پلیس منتقل می‌شوند. برای مثال اگر اتومبیل فردی با درخت برخورد كرده و راننده جان خود را از دست داده باشد، آن اتومبیل با هدف بررسی احتمال دستكاری و وقوع جرم برنامه‌ریزی شده، مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورتی كه آزمایشگاه پلیس اعلام كند كه كمپانی سازنده خودرو مقصر بوده است، فرد زیان‌دیده یا خانواده قربانی می‌توانند از آن كمپانی شكایت كنند. همچنین اگر كارشناسان آزمایشگاه پلیس احتمال رخ دادن خرابكاری را رد كنند، نتیجه تحقیقات به كمپانی سازنده اتومبیل ارسال می‌شود تا در واحد ایمنی مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم، معایب احتمالی در تولید محصولات آینده كمپانی رفع شود.

اما در ایران به محض رخ دادن یك حادثه رانندگی، جراثقال به محل اعزام شده و اتومبیل‌های آسیب‌دیده را به پاركینگ عمومی منتقل می‌كنند. البته نمی‌توان انتظار داشت كه حتی در صورت تصویب قانون بررسی صحنه تصادف، نیروها و امكانات اجرایی پاسخ‌گوی تصادف‌های وحشتناكی كه در طول شبانه‌روز رخ می‌دهد باشند.

تصادف واقعاً غیرمنتظره

گاهی در جاده‌های كشورهای دیگر تصادف‌های سنگینی رخ می‌دهد كه چون در خارج شهر است، عجیب به نظر نمی‌رسد. اما شاهد هستیم كه همان تصادف‌های جاده‌ای، در خیابان‌های ایران رخ می‌دهد.

داخل اتومبیل‌تان نشسته‌اید. با این كه ساعت 3 بامداد است، پشت چراغ قرمز سه دقیقه‌ای تقاطع توقف می‌كنید. برای لحظه‌ای كمربند ایمنی را باز می‌كنید تا بتوانید به عقب خم بشوید و كیف‌تان را از روی صندلی بردارید. راننده جوان یك خودرو كه با سرعت 200 كیلومتر در ساعت حركت می‌كند و دارای هوشیاری كامل نیست، ناگهان از پشت با اتومبیلتان تصادف می‌كند. شما از شیشه جلو به بیرون پرتاب می‌شوید. در این تصادف واقعاً مدتی قبل در تهران رخ داد و راننده اتومبیلی كه پشت چراغ تقاطع توقف كرده بود، جان خود را از دست داد. ضربه‌ای كه از پشت به اتومبیل وارد شده بود، برابر این بود كه راننده با سرعت 200 كیلومتر با یك دیوار برخورد كند. پس حتی در زمانی كه در حركت نباشید، باز هم خطر تهدیدتان می‌كند.

آزادی قاتل

با اتومبیل‌تان در جاده حركت می‌كنید. ناگهان متوجه می‌شوید یك كامیون از مقابل‌تان می‌آید و راننده آن خواب است. دستتان را روی بوق می‌گذارید. راننده كامیون بیدار می‌شود و به مسیر خودش باز می‌گردد و به راهش ادامه می‌دهد و می‌رود. اما اتومبیل شما ته دره است و فوت كرده‌اید. نیروهای امدادگر به سختی شما ر از میان لاشه آهنی اتومبیل‌تان بیرون می‌كشند. همه از شنیدن خبر فوت شما متاثر می‌شوند. شما را در میان ده‌ها دسته گل به خاك می‌سپارند. پرونده زندگی‌تان برای همیشه بسته شده است. مراسم چهلم‌تان فرا می‌رسد. آن روز با تعجب می‌بینید كه برادرتان پشت فرمان همان اتومبیلی است كه با آن تصادف كردید. او اتومبیل‌تان را به یك صافكار حرفه‌ای سپرده بود و حالا كاملا سالم شده است. پرایدی كه جان شما را گرفته بود، حالا خودش به زندگی بازگشته است. در ایران، اتومبیل‌ها مانند انسان‌ها عمر مشخصی ندارند و تا آنجایی كه راه بروند، از آنها استفاده می‌شود. بعضی از خودروها مرگ ندارند. برای مثال، پراید جان سرنشین‌ها را می‌گیرد، اما خود پس از مدتی به وضعیت قبلی باز می‌گردد. هیچ زمانی آمار دقیق كسانی كه در تصادفات پراید جان خود را از دست داده‌اند اعلام نشده است. اما با بررسی خبرها و شواهد می‌توان اثبات كرد كه پراید دارای ركورد آمار كشته‌شدگان تصادفات رانندگی است. ایمنی و كیفیت بسیار پایین پراید باعث شده است تا بسیاری از كارشناسان، آن را به عنوان یك اتومبیل نپذیرند.

كمك نكنید!

در اتومبیل‌تان هستید. در اتوبان تصادف می‌كنید. خودروهای عبوری برای تماشای صحنه تصادف سرعت‌شان را كم می‌كنند. نیم ساعت از رخ دادن حادثه گذشته است اما خودروهای امدادی به علت ترافیك ناشی از توقف اتومبیل‌ها برای تماشای صحنه نتوانسته‌اند به محل برسند. چند شهروند تصمیم می‌گیرند خودشان شما را كه بیهوش هستید از اتومبیل خارج كنند. آنها با تلاش بسیار این كار را انجام می‌دهند. وقتی در بیمارستان به هوش می‌آیید، پزشك‌تان می‌گوید: - وقتی تصادف كردید، یك از مهره‌های كمرتان شكست. اگر ترافیك نبود و تكنسین‌های اورژانس می‌توانستند به موقع در محل حاضر شوند، شما را روی تخته نخاعی می‌بستند و به بیمارستان منتقل می‌كردند. اما متاسفانه وقتی مردم با سعی بسیار شما را از اتومبیل بیرون كشیدند، چون مهر‌ه‌تان شكسته بود، بر اثر تكان‌های متعدد دچار قطع نخاع شده‌اید و ما از این بابت بسیار متأسف هستیم.این اتفاقی است كه بارها پس از حوادث متعدد رخ داده است و شهروندان بسیاری به علت كمك‌های بی‌دلیل و غیرحرفه‌ای عابران، دچار آسیب‌های جبران‌ناپذیری شده‌اند.

جلوگیری از رخ دادن تصادف

بر خلاف نظر برخی كارشناسان، فرهنگ‌سازی اكنون بهترین روش كاهش تلفات تصادفات نیست. تا زمانی كه پدیده‌ای به نام «پراید» به عنوان اتومبیل در كشور تولید می‌شود و انواع آن در خیابان‌ها تردد می‌كنند، نمی‌توان به ایمنی دست یافت.

ارسال شده توسط : morteza در جمعه 2 بهمن 1388 | نظرات ()
برچسب ها : خودرو ، خواندنی ، خودروهایی كه آدم می‌كشند ، اتومبیل ، گواهینامه ،
مطالب گذشته

واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا در گرو تعیین گروه
فیات دو هفته خودرو تولید نمی كند
فروش هشت مدل از محصولات تویوتا در امریکا ممنوع شد
تولید هشت هزار دستگاه سمند در سایت ونزوئلا
مروری بر فروش و پیش فروش ویژه سایپا دیزل به مناسبت دهه فجر
Nissan GT-R
مدیر عامل جدید جنرال موتورز
افزایش 43 درصدی مراجعه کنندگان به مراکز معاینه فنی خودروها
تغییر تاریخ مسابقات اتومبیلرانی سرعت ایران
برنامه تویوتا برای افزایش میزان فروش
حضور فعال زامیاد در نمایشگاه خودرو اصفهان
فولادگر: نمایشگاه اصفهان آوردگاه صنعت خودروسازی
بازدید رئیس جمهور موریتانی از ایران خودرو
جدیدترین قیمت خودرو سواری در بازار (سری 1)
ارزیابی امدادخودرو سایپا برای دریافت جایزه تعالی سازمانی
تغییر چهره لامبورگینی مورسیه لاگو
درخواست موریتانی برای خرید 750 خودرو از ایران خودرو (خبر خودرو ؛ ایران خودرو)
اعضای گروه تخصصی خودرو منصوب شدند (خبر خودرو)
«آلتیما» در تقابل با «بنز C350» (خواندنی از دنیای خودرو)
تعمیر رایگان خودروهای معیوب تویوتا (خبر خودرو)
وانت شوکای زامیاد مجهز به سیستم فرمان هیدرولیک شد (خبر خودرو)
عکس های اتومبیل Mercedes Benz CL-Class W216 محصول 2008 (تصاویر خودرو)
2010 Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir (تصاویر خودرو)
جدال لامبورگینی رونتون 2008 با جت جنگنده تورنادو ! (فنی مهندسی ؛ خواندنی)
برترین موتورهای سال 2010 (خواندنی ؛ فنی مهندسی)
مصاحبه با نیما شاهرخ‌شاهی ؛شوماخر یا فراری؟ مساله‌ این است (خواندنی از دنیای خودر)
مرسدس بنز مک لارن SLR 722 GT (فنی مهندسی)
مزدا 3 ایران
هیوندای سانتافه جی ال اس 2007
هیوندای آزرا

Google Pagerank m�r�s, keresooptimaliz�l�s آرشیو ماهانه
بهمن 1388
دی 1388
نظر سنجی
+ کدوم تیم طرفدار بیشتری داره ؟
-
-
-
-
آمار كلی وبلاگ
نویسندگان morteza

آمار وبلاگ بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه :
بازدید های ماه قبل :
کل بازدید ها :
تعداد کل مطالب :

اطلاعات بیشتر
صفحات جانبی
[cb:extrapage_title],

Copy Right 2010
Theme Design By Bia2Clip.Org Group Designer