تبلیغات
دنیای خودرو

.:. امروز :
   
 
آرشیو موضوعی
پیوندها
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
لیگ برتر والیبال
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
عکسهای هالیوودی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ویرانه ی دل
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
دنیای خودرو
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
خرید و فروش حواله خودرو
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
عکس--دانلود--موزیک
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ایستگاه دانایی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
بررسی مسائل سیاسی و فرهنگی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
بهترین سایت دانلود نرم افزار های روزدنیا
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
عشق آسمانی
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ترفندستان
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
دنیای خودرو
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
ترفند کامپیوتر
دانلود کلیپ موبایل
عکس های کمیاب
تفریحی,سرگرمی,لطیفه
بهترین ترفند ها وآموزشها
امكانات
ابر برچسب ها
كمپانی , خودروهای خارجی , خارجی , سواری , مرسدس , اسپرت , سیمکای آلمان , کمپانی پورشه , ب‌ام‌و , خبر خودرو , مرسدس اس ال , پورشه باکستر , EFI , عکس ماشین , porsche , فولكس‌واگن , عکس , کمپانی , چهارچرخ , كیفیت , ماشین , لندروور , مصرف , بی ام و , آئودی , چرخ , تصاویر خودرو , خودرو , اس ال , پورشه ,

تبلیغاتبا کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطلب بدهید . Bookmark and Share
برترین موتورهای سال 2010 (خواندنی ؛ فنی مهندسی)

دنیای‌خودروـ سیاوش عدالت: اكنون كه وارد سال نو میلادی شده و چند روز ابتدایی آن را سپری كرده‌ایم، قصد داریم مطلبی متفاوت ارائه كنیم. برای این هفته برترین موتورهای سال 2010 را از نگاه مجله كارانددرایور  خدمتتان معرفی كرده و می‌گوییم كه این موتورها را می‌توانید بر روی چه خودروهایی پیدا كنید.

موتور سه لیتری خطی توین توربو ب‌ام‌و

 

این موتور خوب و قدرتمند را می‌توان بر روی مدل‌های 135i  ،   335d  ،   335i  ،   535i  ، X5 35d  ، X6  ، Z4 تولیدی شركت خودروسازی ب‌ام‌و دید. قدرت این موتور سه لیتری بسته به خودروی مورد استفاده دیزلی 265 یا 300 ‌اسب‌بخار اعلام شده، این در حالی است كه برای آن گشتاوری برابر با 300 یا 425 پوند- فوت اعلام شده است. در همین حال قدرت آن در هر لیتر 89 یا 101 ‌اسب‌بخار عنوان شده است. این موتور از هر نظر بسیار خوب توصیف شده و در نوع خود بهترین در آمریكا به شمار می‌رود  .

 

  موتور دو لیتری خطی هوندا

شركت خودروسازی هوندا بر روی مدل جدید سیویك   Si خود موتوری خطی نصب كرده است كه قادر است قدرتی معادل 197 ‌اسب‌بخار تولید كند. این موتور در همین حال گشتاوری برابر با 139 پوند-فوت داشته و در هر لیتر می‌تواند تا 99 ‌اسب‌بخار قدرت تولید كند. هوندا معتقد است كه این موتور برترین موتور چهار سیلندر غیر توربوی تولیدی این شركت بوده است و با صدای زیبای خود گوش‌ها را نوازش می‌دهد. همچنین موتور از قدرت واكنش بالایی برخوردار بوده و بسیار نرم و روان كار می‌كند  .

 

  موتور چهار لیتری     V8 ب‌ا‌و

 

 

دیگر موتور شركت خودروسازی ب‌ام‌و كه از جمله بهترین موتورهای جهان در سال 2010 بوده، موتور چهار لیتری V8 است كه بر روی مدل‌ M3 این شركت نصب شده و از استقبال خوبی نیز برخوردار بوده است. این موتور قادر به تولید قدرتی معادل 414 ‌اسب‌بخار و گشتاوری برابر با 295 پوند- فوت است. همچنین قدرت آن در هر لیتر نیز 104 ‌اسب‌بخار اعلام شده است. گفته شده است كه این موتور از قدرت واكنش بالایی برخوردار بوده و یكی از دلایل اصلی موفقیت مدل M3 بوده است.

 

  موتور 5.2 لیتری V10 لامبورگینی/ آئودی

 

لامبورگینی و آئودی نیز از جمله شركت‌های خودروسازی هستند كه مدل‌های خوب و قدرتمند زیادی به بازارهای جهانی روانه كرده‌اند كه از آن جمله می‌توان به مدل‌های لامبورگینی گالاردو، لامبورگینی LP560-4 و آئودی R8 5.2 اشاره كرد. بر روی این سه خودرو موتور قدرتمند 5.2 لیتری V10 نصب شده است كه خروجی آن 525 تا 552 ‌اسب‌بخار اعلام شده است. گشتاور این موتور نیز 391 تا 398 پوند- فوت و قدرت آن در هر لیتر 101 تا 106 ‌اسب‌بخار عنوان شده است. این موتور باعث شده تا این خودروها در زمره سریع‌ترین خودروهای جهان نیز جای بگیرند.

  موتور 4.3 لیتری V8 فراری

 

حتما می‌دانید كه مدل‌های تولیدی شركت خودروسازی فراری همواره در زمره قدرتمندترین خودروهای جهان بوده‌اند و دلیل چنین قدرتی موتورهای خوبی است كه بر روی این مدل‌ها نصب شده است. یكی از این موتورها 4.3 لیتری V8 بوده و بر روی مدل‌های F430، 16M اسكودریا اسپایدر و 430 اسكودریا نصب شده است. قدرت این موتور 483 یا 503 ‌اسب‌بخار و گشتاور آن 347 پوند- فوت اعلام شده است. در همین حال قدرت آن در هر لیتر 112 یا 117 ‌اسب‌بخار محاسبه شده است. این موتور با حداكثر دور موتور هشت هزار و 500 در هر دقیقه می‌تواند با صدای مهیت خود شیشه‌ خانه‌های همسایگان شما را بشكند.

 

موتور 6.2 لیتری V8 مرسدس بنز

حال نوبت به شركت خودروسازی مرسدس بنز می‌رسد تا موتوری قدرتمند را معرفی كند. این شركت بر روی برخی از مدل‌های خود موتور 6.2 لیتری V8 نصب ‌كرده است كه توانسته عملكرد خوبی از خود بر جای بگذارد. این موتور كه بر روی مدل‌های C63, Cl63, CLS63, E63, ML63, S63, SL63  و SLS می‌توان آن را یافت از قدرتی برابر با 451 تا 563 ‌اسب‌بخار و گشتاوری معادل 443 تا 479 پوند- فوت برخوردار است و قدرت آن در هر لیتر 73 تا 91 ‌اسب‌بخار عنوان شده است. این موتور بسیار روان بوده و از صدای گوش‌نوازی برخوردار است.

موتور 3.5 لیتری V6 توین توربو فورد

شركت فورد نیز كه از بحران اقتصادی اخیر زیان‌های زیادی را متحمل شده، موتوری بر روی مدل‌های فورد فلكس، تاروس SHO، لینكلن MKS و MKT نصب كرده است كه 3.5 لیتری V6 بوده و قادر است تا 355 یا 365 ‌اسب‌بخار قدرت و 350 پوند- فوت گشتاور تولید كند. قدرت این موتور در هر لیتر نیز 102 یا 104 ‌اسب‌بخار اعلام شده است. این موتور با قدرت خوبش می‌تواند مدل‌های بزرگ و سنگین فورد را به راحتی به حركت درآورد. صدای زیاد و خشن، واكنش سریع و مصرف مناسب از جمله ویژگی‌های این موتور است.

  موتور 3.8 لیتری تخت پورشه

 

شركت خودروسازی پورشه بر روی دو مدل 911 GT3 و GT3 RS خود موتور 3.8 لیتری تختی قرار داده است كه از قدرت خوبی برخوردار است. خروجی این موتور 435 یا 450 ‌اسب‌بخار اعلام شده و برای آن گشتاوری معادل 317 پوند- فوت در نظر گرفته شده است. در همین حال قدرت آن در هر لیتر چیزی حدود 115 یا 119 ‌اسب‌بخار محاسبه شده است. با چنین موتوری این دو مدل پورشه از سرعت و شتاب بالایی برخوردار هستند و خیابان‌ها را به ارزه درمی‌آورند.

  موتور 6.2 لیتری V8 سوپرشارژ جنرال‌موتورز

كادیلاك CTS-V و شورولت كوروت ZR1 را حتما می‌شناسید. این دو مدل در زمره برترین و قدرتمندترین خودروهای جهان قرار دارند و برای كسب این عناوین از موتور 6.2 لیتری V8 بهره می‌برند. این موتور كم‌نظیر می‌تواند با قدرتی معادل 556 یا 638 ‌اسب‌بخار و گشتاوری برابر با 551 یا 604 پوند- فوت خودرو را به راحتی به پیش براند. قدرت این موتور در هر لیتر نیز 90 یا 104 ‌اسب‌بخار عنوان شده است. این موتور به قدری خوب و قدرتمند است كه گفته می‌شود شورولت كوروت ZR1 و كادیلاك CTS-V موفقیت‌های خود را مدیون آن هستند.

موتور دو لیتری خطی توربو فولکس واگن/ آئودی

شركت‌های خودروسازی آئودی و فولكس واگن در اقدامی مشابه بر روی برخی از مدل‌های خود موتور دو لیتری خطی توربو نصب كرده‌اند كه این موتور قادر است تا 200 تا 265 ‌اسب‌بخار قدرت و 207 تا 258 پوند- فوت گشتاور تولید كند. قدرت این موتور در هر لیتر هم 101 تا 134 ‌اسب‌بخار اعلام شده است. از شركت خودروسازی فولكس واگن مدل‌های cc، Eos، GTI، جتا، پاسات و تیگوان و از شركت آئودی نیز مدل‌های A3، A4، A5، TT و TTS از این موتور بهره می‌برند.

 

ارسال شده توسط : morteza در دوشنبه 5 بهمن 1388 | نظرات ()
برچسب ها : هوندا ، برترین موتورهای سال 2010 ، فنی مهندسی ، 335d ، 335i ، 535i ، X5 35d ، X6 ، آئودی ، GTI ، شورولت ، كوروت ، كادیلاك ، آئودی ، مرسدس ، كیفیت ، سواری ، اسپرت ، لندروور ، چهارچرخ ، فولكس‌واگن ، كمپانی ، مصرف ، EFI ، ب‌ام‌و ، خارجی ، خودروهای خارجی ، ؛بیوگرافی ، ؛بیوگرافی خودروهای خارجی ، porsche boxster ، porsche ، Boxster ، کمپانی ، هارم لاگا ، ی ، پورشه باکستر ، سیمکای آلمان ، پورشه ، مرسدس اس ال ، اس ال ، بی ام و ، کمپانی پورشه ، چرخ ، ماشین ، عکس ، عکس ماشین ، تصاویر خودرو ، Viper ، Dodge ، پوسترهای زیبای ، F-CELL ، Roadster ، BMW Concept ، Concept ، گالری عکس ، عکس خاص ، فورد ، موستانگ ، فورد موستانگ ، Ford ، Ford mustang ، super snake ، GT ، روسو ، فراری Ferrari ، Ferrari ، هندا جاز ، Honda Jazz ، کمپانی مرسدس بنز ،
مطالب گذشته

واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا در گرو تعیین گروه
فیات دو هفته خودرو تولید نمی كند
فروش هشت مدل از محصولات تویوتا در امریکا ممنوع شد
تولید هشت هزار دستگاه سمند در سایت ونزوئلا
مروری بر فروش و پیش فروش ویژه سایپا دیزل به مناسبت دهه فجر
Nissan GT-R
مدیر عامل جدید جنرال موتورز
افزایش 43 درصدی مراجعه کنندگان به مراکز معاینه فنی خودروها
تغییر تاریخ مسابقات اتومبیلرانی سرعت ایران
برنامه تویوتا برای افزایش میزان فروش
حضور فعال زامیاد در نمایشگاه خودرو اصفهان
فولادگر: نمایشگاه اصفهان آوردگاه صنعت خودروسازی
بازدید رئیس جمهور موریتانی از ایران خودرو
جدیدترین قیمت خودرو سواری در بازار (سری 1)
ارزیابی امدادخودرو سایپا برای دریافت جایزه تعالی سازمانی
تغییر چهره لامبورگینی مورسیه لاگو
درخواست موریتانی برای خرید 750 خودرو از ایران خودرو (خبر خودرو ؛ ایران خودرو)
اعضای گروه تخصصی خودرو منصوب شدند (خبر خودرو)
«آلتیما» در تقابل با «بنز C350» (خواندنی از دنیای خودرو)
تعمیر رایگان خودروهای معیوب تویوتا (خبر خودرو)
وانت شوکای زامیاد مجهز به سیستم فرمان هیدرولیک شد (خبر خودرو)
عکس های اتومبیل Mercedes Benz CL-Class W216 محصول 2008 (تصاویر خودرو)
2010 Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir (تصاویر خودرو)
جدال لامبورگینی رونتون 2008 با جت جنگنده تورنادو ! (فنی مهندسی ؛ خواندنی)
برترین موتورهای سال 2010 (خواندنی ؛ فنی مهندسی)
مصاحبه با نیما شاهرخ‌شاهی ؛شوماخر یا فراری؟ مساله‌ این است (خواندنی از دنیای خودر)
مرسدس بنز مک لارن SLR 722 GT (فنی مهندسی)
مزدا 3 ایران
هیوندای سانتافه جی ال اس 2007
هیوندای آزرا

Google Pagerank m�r�s, keresooptimaliz�l�s آرشیو ماهانه
بهمن 1388
دی 1388
نظر سنجی
+ کدوم تیم طرفدار بیشتری داره ؟
-
-
-
-
آمار كلی وبلاگ
نویسندگان morteza

آمار وبلاگ بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه :
بازدید های ماه قبل :
کل بازدید ها :
تعداد کل مطالب :

اطلاعات بیشتر
صفحات جانبی
[cb:extrapage_title],

Copy Right 2010
Theme Design By Bia2Clip.Org Group Designer